PROGRAM 2022

Klikk her for det opne programmet i pdf-format

TIDONSDAG2. NOVEMBERBILLETT
19:00Vindafjord bibliotekHALVOR FOLGERØ
Frå Trollstigen til Djevelens veranda
GRATIS
TIDFREDAG4. NOVEMBERBILLETT
10:00
11:30
12:45
Møllebua, StordARRFJES med Terje Torkildsen & Johan EgdetveitSkulearr.
20:00Arena scene, StordHANS MORTEN HANSEN
Natural Born Komiker
UTSELD
TIDLAURDAG5. NOVEMBERBILLETT
11:00
til
12:00
Stord kulturhusKAKE- OG PROGRAMUTDELINGGRATIS
12:00Stord
bibliotek
BOK OG KRÅKEBOLLE
med Markus Lantto og Camilla Kuhn
GRATIS
BILLETT
12:00Vindafjord bibliotekMONSTERBESØK
med Adele Lærum Duus
GRATIS
BILLETT
13:00Print & Ramme, StordBRETTSPELSLEPP:
Slaget om Sunnhordland
GRATIS
14:00Møllebuo, StordTeaterframsyning: ARRFJES
med Terje Torkildsen & Johan Egdetveit + Stord kulturskule
BILLETT
17:00Valenheimen, SveioTERJE TORKILDSEN OG EINAR ØKLAND
Alvor og humor i litteraturen
BILLETT
20:00Arena scene, StordMÅLLAGSKVELD
med Stein Torleif Bjella
BILLETT
TIDSUNDAG6. NOVEMBERBILLETT
14:00Tyse hestersportsenter, StordSTALLTURILTU
med Camilla Kuhn
BILLETT
18:00Skateparken, StordRULLTURILTU: Skatehunden
med Stord rulleklubb
og Ida Neverdahl
AVLYST!
Grunna
regn
20:00Åtgaum, StordKLASSIKARTIMEN
med Terje Torkildsen
og Ingelin Røssland
BILLETT
TIDMÅNDAG7. NOVEMBERBILLETT
09:15
10:30
12:00
WärtsilaGLIMT med Tor Arve RøsslandSkulearr.
09:30Hystad skuleFLOKE med Ida NeverdahlSkulearr.
09:30
12:00
Shl. museumHEKSEVERKSTAD med Aina Basso og Sunnhordland museumSkulearr.
09:45Tjødnalio
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
10:00Stord
bibliotek
UNGDOMSBOKBAD: Terje Torkildsen og Ingelin RøsslandGRATIS
10:15Skånevik
skule
KÅRE OG MARIMBASkulearr.
10:15
11:15
Skulehagen
HVL
MONSTERBESØK
med Adele Lærum Duus
Skulearr.
10:45Hystad skuleFLOKE med Ida NeverdahlSkulearr.
11:00Litlabø
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
12:00Shl. museumAINA BASSOSkulearr.
12:00Enge skuleKÅRE OG MARIMBASkulearr.
12:25Rommetveit
skule
FLOKE med Ida NeverdahlSkulearr.
12:30Sagvåg
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
12:30
13:15
Nordbygdo
US
UNGDOMSBOKBAD: Terje Torkildsen og Ingelin RøsslandSkulearr.
12:45Skulehagen
HVL
MONSTERBESØK
med Adele Lærum Duus
Barneh.
18:00Stord
kulturhus
LANGS KVAR EIN VESTLANDSVEG
Halvor Folgerø, Rommetveit og Stord skulekorps
BILLETT
20:00Åtgaum,
Stord
FALTURILTHURRA Bente Bratlund!
med Ingelin Røssland og Hans Sande (matservering frå kl. 19)
BILLETT
TIDTYSDAG8. NOVEMBERBILLETT
08:30
09:50
11:25
Skudenes
US, Karmøy
HAIKUTRONICS med Truls
Horvei og Roy Ole Førland
Skulearr.
09:00
10:00
Langeland
skule
FLOKE med Ida NeverdahlSkulearr.
09:00
10:30
Langeland
skule
MONSTERBESØK
med Adele Lærum Duus
Skulearr.
09:30Uggdal
skule
KÅRE OG MARIMBA
Skulearr.
09:30Shl. museumHEKSEVERKSTAD med Aina Basso og Sunnhordland museumSkulearr.
10:15Malmanger
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
10:30Onarheim
skule
KATTEN OG KRÅKA
med Arild Torvund Olsen
Skulearr.
11:45Omvikdalen
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
11:45Tjødnalio
skule
FLOKE med Ida NeverdahlSkulearr.
12:00Aker
Stord
A. KIELLAND-ULUKKA
med Atle Berge
Skulearr.
12:10Tysnes
skule
ANDERS TOTLAND
bokbadar OSKAR KROON
Skulearr.
12:30Stord vgsBOKBAD: AINA BASSOSkulearr.
12:30Stord
bibliotek
SPRÅKKAFÉ: PESSOA
med Øystein Vidnes og
Mónica Ferreira
GRATIS
13:00Førde
skule
KÅRE OG MARIMBASkulearr.
13:30HVL
Stord
TERJE TORKILDSENSkulearr.
18:00Kulturkyrkja
Valestrand
REGNDROPEBARNA
Sigrid Moldestad band
BILLETT
18:00Etne
bibliotek
KVELDSSTUND
med Vegard Markhus
GRATIS
20:00Åtgaum,
Stord
BOKBAR
med Aina Basso og Atle Berge
BILLETT
TIDONSDAG9. NOVEMBERBILLETT
08:30Skudenes
US, Karmøy
HAIKUTRONICS med Truls
Horvei og Roy Ole Førland
Skulearr.
09:00Stord FHSMorgonstund med Ingelin RøsslandSkulearr.
09:00Rommetveit
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
09:15Stord
bibliotek
KATTEN OG KRÅKA
med Arild Torvund Olsen
GRATIS
09:15
10:30
12:00
WärtsilaOVERLEVE
med Tor Arve Røssland
Skulearr.
09:30
12:00
Shl.
museum
HEKSEVERKSTAD med Aina Basso og Sunnhordland museumSkulearr.
09:15
10:30
Leirvik
skule
MONSTERBESØK
med Adele Lærum Duus
Skulearr.
10:00
11:00
Sveio
skule
PERFEKT med
Ingunn Røyset
Skulearr.
10:15Selevik
skule, Fitjar
FLOKE med Ida NeverdahlAVLYST
10:30Husnes
bibliotek
ANDERS TOTLAND
bokbadar OSKAR KROON
Skulearr.
10:30Stord
bibliotek
KATTEN OG KRÅKA
med Arild Torvund Olsen
GRATIS
10:30
12:00
Aker
Stord
A. KIELLAND-ULUKKA
med Atle Berge
Skulearr.
10:30Nordbygdo
US
TERJE TORKILDSENSkulearr.
10:45Hystad
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
10:50Bø US,
Karmøy
HAIKUTRONICS med Truls
Horvei og Roy Ole Førland
Skulearr.
11:00Bømlo
bibliotek
JAKOB & NEIKOB
med Kari Stai
Skulearr.
11:10Sagvåg
skule
KEEPEREN OG HAVET
med Maria Parr
Skulearr.
12:00Shl.
museum
AINA BASSOSkulearr.
12:00Øvrebygda
skule, Fitjar
FLOKE med Ida NeverdahlAVLYST
12:10Stord
bibliotek
VEGARD MARKHUSGRATIS
12:15Tjødnalio
skule
MARIA PARRSkulearr.
12:30Stord
vgs
BOKBAD: TERJE TORKILDSENSkulearr.
13:00Langeland
skule
KATTEN OG KRÅKA
med Arild Torvund Olsen
Skulearr.
13:15Stord USSVARTTRASTA SYNG
med Tone E. Solheim
Skulearr.
17:00HVL StordUNNI & GUNNI
Opp frå boka ut i rommet!
BILLETT
17:00Prestagards-
skogen
BALLTURILTU
med Maria Parr og Håkon Opedal
UTSELD
19:00Stord
VGS
HAUSTKONSERT
med Musikklina Stord vgs
og Bjørn Sortland
BILLETT
20:00Åtgaum,
Stord
BOKLANSERING:
Anders Totland
UTSELD
TIDTORSDAG10. NOVEMBERBILLETT
08:30
09:40
11:10
Bø US,
Karmøy
HAIKUTRONICS
med Truls Horvei og
Roy Ole Førland
Skulearr.
09:00HVL
Stord
KARI STAISkulearr.
09:45
11:05
12:30
Litlabø
kisgruve
MONSTERBESØK
med Adele Lærum Duus
Skulearr.
09:30
10:30
Vikse
skule
FLOKE med Ida NeverdahlAVLYST
10:00

15:00
HVL
Campus
Stord
FALTURILTU-
SEMINARET
BILLETT
10:15
11:30
12:30
Stord
US
SVARTTRASTA SYNG
med Tone E. Solheim
Skulearr.
10:15Stord
US
PERFEKT
med Ingunn Røyset
Skulearr.
11:00
12:35
Stord
bibliotek
ANDERS TOTLAND
bokbadar OSKAR KROON
GRATIS
11:15Stord
kulturhus
KARI STAISkulearr.
12:15Onarheim
skule
VEGARD MARKHUSSkulearr.
13:20Rimbareid
skule
PERFEKT
med Ingunn Røyset
Skulearr.
17:00Stord
bibliotek
JAKOB & NEIKOB
med Kari Stai
GRATIS
BILLETT
18:00Bømlo
bibliotek
HALVOR FOLGERØBILLETT
19:00Stord
kyrkje
KARI BREMNESUTSELD
20:30Åtgaum,
Stord
BOKBAR
med Agnes Ravatn
og Brynjulf Jung Tjønn
UTSELD
TIDFREDAG11. NOVEMBERBILLETT
10:00TysværbLEST LitteraturfestSjå
program
12:00Haugesund
bibliotek
MONSTERBESØK
med Adele Lærum Duus
GRATIS
18:00Åtgaum,
Stord
FALTURILTHURRA Ragnar
Hovland!

med Tønes og
Terje Torkildsen.
(Matservering frå kl. 17)
BILLETT
20:00Arena scene
Stord
TØNES med bandBILLETT

Nynorsk barnebokfestival på Stord