Fullt program 2020

ALLE PROGRAMPOSTAR
På grunn av smittevernomsyn er det avgrensa kva programpostar som er opne på årets festival. For å kun sjå program med billettsal så kan du klikke på denne lenka.

Les meir om smittevern under festivalen.

LAURDAG 31. OKTOBER

STORD:
11:00 Stord bibliotek – BILL: 20,-

Bok og fiskebolle med Anna R. Folkestad

12:15 Stord bibliotek – BILL: 20,-
Bok og fiskebolle med Anna R. Folkestad

HAUGESUND:
12:00  Haugesund folkebibliotek
Malin Hellebø med Inn i munnen

13:00 Haugesund folkebibliotek
Malin Hellebø med Dyras beste sjekketriks


SUNDAG 1. NOVEMBER

STORD:
14:00 Stord hestesportsenter – UTSELT!

Stallturiltu med Malin Hellebø

15:00 Stord hestesportsenter – BILL: 50,-
Stallturiltu med Malin Hellebø

16:00 Falturiltur til Hauglandskvedno – BILL: 50,-
Ulvestova med Atle Hansen og Stord kulturskule

TYSVÆR:
11:00 Tysværtunet, bLEST litteraturfest
Malin Hellebø med Inn i munnen

12:00 Tysværtunet, bLEST litteraturfest
Malin Hellebø med Dyras beste sjekketriks


MÅNDAG 2. NOVEMBER

STORD:
Luftige sprell med Skinkeape og Hansemann
Med Hans Sande og Marianne Gretteberg Engedal 
09:00 Rommetveit skule, 3. trinn
10:30 Hystad skule, 3. trinn
12:30 Hystad skule, 3. trinn

Grøss og gru med Selma Lønning Aarø
09:15 Nysæter US, 10. trinn – digitalt

Absolutt Pode med Tor Arve Røssland
10:30 Hystad skule, 2. trinn
12:20 Rommetveit skule, 2. trinn

2 Hansen og 1 band – bokbad med Atle Hansen og Sigrid Agnethe Hansen
10:30 Stord kulturhus for Nysæter US, 9. trinn
13:00 Nordbygdo US, 9. trinn

19:00 Stord kyrkje – BILL: 200,-
Svein Tindberg og Atle Hansen

ETNE:
Forfattarturné: Ruth Lillegraven
10:00 Skånevik skule, 3. trinn
12:00 Etne bibliotek, 4. trinn
12:50 Etne bibliotek, 3. trinn

Forfattarturné: Malin Hellebø
10:00 Skånevik skule, 5. og 6. trinn
12:00 Enge skule, Etne, 5. trinn
12:50 Enge skule, Etne, 6. trinn

FITJAR:
Pølsetjuven med Heidi Marie Vestrheim og Jarl Flaaten Bjørk
09:00 Rimbareid skule, amfiet (1A og 1B)
11:50 Øvrebygda skule, gymsal (1. og 2. trinn)

HAUGESUND:
19:30 Haugesund folkebibliotek – 100,-/50,-
Bokbad med Sigrid Agnethe Hansen og Anders Totland


TYSDAG 3. NOVEMBER

STORD:
Forfattarmøte med Ane Barmen
09:05 Nordbygdo US, 10. trinn – digitalt
10:30 Nordbygdo US, 10. trinn – digitalt
12:00 Nordbygdo US, 10. trinn – digitalt

Pølsetjuven med Heidi Marie Vestrheim og Jarl Flaaten Bjørk
Leirvik skule, Gymsal
09:15 Leirvik skule, 2. trinn (33 elevar)
10:30 Leirvik skule, 1. trinn (30 elevar)
12:15 Leirvik skule, 1. trinn (30 elevar)

2 Hansen og 1 band – bokbad med Atle Hansen og Sigrid Agnethe Hansen
10:30 Nordbygdo US, 8. trinn
12:30 Stord kulturhus, for Nysæter US 8. trinn

Luftige sprell med Skinkeape og Hansemann
Med Hans Sande og Marianne Gretteberg Engedal
11:00 Stord bibliotek for Leirvik skule, 3. trinn
12:30 Stord bibliotek for Leirvik skule, 3. trinn

Absolutt Pode med Tor Arve Røssland
09:00 Tjødnalio skule, 2. trinn
11:00 Litlabø skule, 2. trinn
12:15 Sagvåg skule, 2. trinn

18:00 Stord folkebibliotek
Klodeklubben og Miljøagentane
Ruth Lillegraven i samtale med Miljøagentane

19:30 Stord kulturhus, storsalen – 350,-/300,-
NB: Flytta frå Arena scene
Tore Renberg
I samarbeid med Stord mållag

Fitjar:
Forfattarturné: Ruth Lillegraven
09:00 Selevik skule, 1. – 4. trinn
11:40 Rimbareid skule, 4A
12:25 Rimbareid skule, 4B

Kvinnherad:
Grøss og gru med Selma Lønning Aarø

09:45 Husnes US (8B) – digitalt
10:45 Husnes US (8C) – digitalt

Tysnes:
Forfattarturné: Malin Hellebø
11:20 Onarheim skule, 1. – 3. trinn med Inn i munnen
12:20 Onarheim skule, 4. – 6. trinn med Dyras beste sjekketriks


ONSDAG 4. NOVEMBER

STORD:
Forfattarmøte med Malin Hellebø
09:15 Litlabø skule, 1. trinn
10:40 Sagvåg skule, 1. trinn
12:15 Tjødnalio skule, 1. trinn

Pølsetjuven med Heidi Marie Vestrheim og Jarl Flaaten Bjørk
Langeland skule, Gymsal
09:45 2. trinn, 48 elevar
11:30 1. trinn, 33 elevar
12:30 1. trinn, 30 elevar

Luftige sprell med Skinkeape og Hansemann
Med Hans Sande og Marianne Gretteberg Engedal
10:15 Langeland skule, 3. trinn
11:45 Langeland skule, 3. trinn
13:00 Langeland skule, 3. trinn

Klassikartimen: Sikk-sakk. Med Einar Økland og Atle Hansen
10:30 Høgskulen på Vestlandet, Campus Stord

18:00 Stord kulturhus, storsalen – UTSELT!
Odd Nordstoga
21:00 Stord kulturhus, storsalen – BILL: 495,-
Odd Nordstoga

Fitjar:
Forfattarturné: Magnhild Bruheim
09:00 Øvrebygda skule, mellomtrinnet
10:25 Rimbareid skule, 7A
12:00 Selevik skule, mellomtrinnet

KVINNHERAD:
Forfattarturné: Ruth Lillegraven
09:45 Halsnøy skule – 2. trinn
10:45 Undarheim skule – 4. trinn

KARMØY – KULTURSKRINET:
Forfattarmøte med Ane Barmen
08:25 Bø US, 9. trinn – digitalt
09:40 Bø US, 9. trinn – digitalt
11:10 Bø US, 9. trinn – digitalt

Forfattarmøte med Tor Arve Røssland
09:10 Stangeland US, 8. trinn
10:15 Stangeland US, 8. trinn
11:30 Stangeland US, 8. trinn
12:45 Stangeland US, 8. trinn

Forfattarmøte med Selma Lønning Aarø
09:10 Åkra US, 9. trinn – digitalt
10:15 Åkra US, 9. trinn – digitalt
11:30 Åkra US, 9. trinn – digitalt
12:45 Åkra US, 9. trinn – digitalt


TORSDAG 5. NOVEMBER

STORD:
10:00 – 14:30 Høgskulen på Vestlandet, Store auditorium
Falturiltuseminaret 2020
Årets seminar er kun for studentar ved HVL grunna smittevernstiltak

Illustratørverkstad med Skinkeape aka Marianne Gretteberg Engedal
12:00 – 13:30 Høgskulen på Vestlandet, Campus Stord

Bokband med Anders Totland, Stord VGS
11:00 Stord kulturhus, storsalen
13:00 Stord kulturhus, storsalen

Språk og gjendikting med Tove Bakke
13:50 Stord VGS

18:00 Stord kulturhus, storsalen – 
fATLEriltu
Stord kulturskule og festivalforfattar Atle Hansen
Arrangementet er utsatt og me kjem tilbake med ny dato.

19:00 Stord folkebibliotek – BILL: 50,-
Krim frå Voss
Bokbad med Randi Fuglehaug

BØMLO:
Pølsetjuven med Heidi Marie Vestrheim og Jarl Flaaten Bjørk
Våge skule
Hillestveit Skule

KARMØY – KULTURSKRINET:
Forfattarmøte med Ane Barmen
09:10 Vormedal US, 10. trinn – digitalt
10:00 Vormedal US, 10. trinn – digitalt
10:50 Vormedal US, 10. trinn – digitalt
12:30 Vormedal US, 10. trinn – digitalt

Forfattarmøte med Tor Arve Røssland
09:10 Åkra US, 8. trinn
10:15 Åkra US, 8. trinn
11:30 Åkra US, 8. trinn
12:45 Åkra US, 8. trinn

Forfattarmøte med Selma Lønning Aarø
09:10 Bø US, 9. trinn – digitalt
10:15 Bø US, 9. trinn – digitalt
11:30 Bø US, 9. trinn – digitalt
12:45 Bø US, 9. trinn – digitalt

HAUGESUND:
Språk og gjendikting med Tove Bakke
08:05 Skeisvang VGS


FREDAG 6. NOVEMBER

STORD:
Luftige sprell med Skinkeape og Hansemann
Med Hans Sande og Marianne Gretteberg Engedal
09:15 Litlabø skule, 3. trinn
10:40 Sagvåg skule, 3. trinn
12:15 Tjødnalio skule, 3. trinn

Papelina med Randi Fuglehaug
09:00 Rommetveit skule, 1. trinn
10:30 Hystad skule, 1. trinn
12:00 Hystad skule, 1. trinn

Fagdura seminar
Høgskulen på Vestlandet
11:30 -12:45 Atle Hansen
13:00 – 13:45 Anna R. Folkestad

Språkkafé med Tove Bakke
12:30 Stord folkebibliotek

20:00 Arena scene, Bakeriet Frugård – BILL: 250,-
HO TOK MED SEG BILEN og sette sykkelen igjen til meg
Atle Hansen og Bømlablues med doo-wopdamene MaMa K + Ragnar Hovland

ETNE:
Pølsetjuven med Heidi Marie Vestrheim og Jarl Flaaten Bjørk
Skånevik skule
Etne Skule

FITJAR:
Forfattarmøte med Magnhild Bruheim
10:25 Rimbareid skule, 10A
11:40 Rimbareid skule 10B

KARMØY – KULTURSKRINET:
Forfattarmøte med Tor Arve Røssland
09:10 Skudenes US, 8. trinn
10:15 Skudenes US, 8. trinn


Nynorsk barnebokfestival på Stord